Yağız Oğlumun Dans Gösterisi


  Yağız oğlum 23 nisan hazırlanmış hatta  davetiyesini aldığımda  çok heyecanlanmıştım.Saat 13:00 de başlayacak diye kendimi şartlamış ve heyecanla bekliyordum.O kadar  emindim ki 23 nisanda yapılacağına ,tekrardan göz atmak aklıma gelmedi.20 nisan günü okula  Yağız'ı almaya  gittiğimde ,şok oldum.Herkes  süslenmiş ,kermesler  yapılmış ve  kutlamalar  bitmişti.Kuzum ilk gösterisine benim dikkatsizliğim yüzündne tek başına çıkmıştı.Beynimden dökülen kaynarsuları  yatıştırmak isteyen öğretmeni, mutluydu ,keyifliydi,çok eğlendi desede,herkesin annesi varken ,kuzucuğumun annesi yoktu.Teselli etmek amaçlı ,anneler  gününde  aynı oyunları  tekrardan oynayacaklarını  söyleselerde ,içim kan ağlamıştı bir kere.Anneler  günü gelse  ve hatamı telafi etsem diye  zamanı kovalamaya başladım.Neyseki çabuk geldi çattı ,anneler günü ve yıl sonu etkinliği.
Dün öğretmeni Yağız'ın prova yapmak istemediğini ve  ağladığını sordu.Yağız'ın eşyalaarını almaya  gittiğinde  ,Yağız 'a hemen "  annem neden prova yapmıyorsun ,ağlıyorsun ? " diye  sordum.Hemen ekledi" künkü çen gelmedin,heykeçin annesi neldi.Ben  oynamak iştemiyom" .O an içimden gözyaşlarım sel oldu aktı ama çaktırmamak için kendimi zor  tuttum." Ama kuzum, yarın ben de geleceğim , baban da gelecek ve  seni izleyip alkışlayacağız " dedim.sevinçle "  geyçekten gelcekmişin anne, yaşasınnn " dedi.Güle oynaya eve geldi.
Sabah okula gittiğimde ,nasıl mutlu oldu.Kucağıma  geldi, öptü ,kokladı,okşadı gitti.Minicik dünyası kaybettiği güveni geri kazandı.Kıyamam ben kuzuma , istermiydim ilk gösterisini kaçırmak ama  dikkatsizliğim yüzünden olmuştu bir kere.
Gösteriye çıkmadan ,yanıma geldi ; sımsıkı sarıldı .Öğretmeni kaçağı almaya  geldiğinde "  hadi oğlum bak izlemeye geldik,çok güzel oyna "dedim." Tamam anne, senin için oynayacağım " dedi ve  oynarken sürekli gözleriyle beni kontrol etti.Çok şirin ,çok masum ve bambaşkaydı...
O oynarken içimden çağlayanlar aktı gitti.O oynarken gözümün önüne ilk doğduğu gün geldi.O mutlulukla parıldayan gözlerle  beni izlerken , benim ona  olan sevdam göklere  vardı.
Ne de  güzel oynadı, ne de güzel baktı..Sen ne güzel bir  evlatsın , sen iyiki varsın Yağız oğlum...

18 yorum:

 1. videoyu izleyemedim ama eminim harika olmuştur gösterisi
  maaşAllah kuzuya...
  anneler gününü şimdiden kutluyorum İlknurcum
  özelsiniz...ve hepiniz çok güzel
  sevgiyle...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Videoyu yeniden yükledim Aynurcuğum ,sanırım yüklenirken sorun oluştu :(
   teşekkür ederim canım benim ,çok incesin ve zarifsin.Çok öpüyorum :)

   Sil
 2. İnanın benim de boğazımda düğümler oldu, neyse ki sonu güzel bitmiş, gönlünü almışsınız. Yavrularımız iyi ki varlar, Allah iyilerle karşılaştırsın:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gönlüsü almayı başardık :)))
   anne olmak da güzel , minik bir yavrunun büyüyüşüne şahit olmak da güzel..iyi ki doğmuşlar Elifçiğim :)

   Sil
 3. Oy kıyamam ben kuzucuğa nasıl da içerlemiş.Neyse ki sonu çok güzel bitmiş İlknurum :)
  Çok yakışıklı 41 kere maşallah Allah nazarlardan saklasın kocaman öpüyorum ikinizide.
  Sevgiler canım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aylinim teşekkür ederim canım , allah hepimizin yavrusunu korusun nazarlara karşı ,bizde çok öpüyoruz sizi ( güzel kızlarını )
   :)

   Sil
 4. Bir annenin en mutlu anları maşallah Yağız'a. Anneler günün kutlu olsun İlknurcum...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Manolyacığım ,senin de geçmiş anneler günün kutlu olsun ...
   öpüyorum canım :)

   Sil
 5. ne güzel bir duygudur o.Allah hep böyle güzel günlerde beraber kılsın sizi.Öpüyorum canım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Sevilaycığım , ne güzel dua etmişsin ,aminn inşallah duaların kabul olur canım...
   Öpüyorum,iyi akşamlar...

   Sil
 6. İçim titredi, yaşadığın pişmanlığı tahmin edebiliyorum. Demek çocuklar dışarıdan neşeli, eğleniyor görünüp içlerinde yine de sıkıntı yaşayabiliyorlarmış. Neyse ki telafi etme şansınız olmuş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Görkemciğim hakikaten içlerinde fırtınalaar kopuyormuş da haberimiz olmuyormuş. O gün gösterisini izledik ama her aklına geldiğinde hala ama sen önce gelmemiştin diye ekliyor.Bakalım ne zaman unutacak ?
   Öpüyorum canım ,iyi akşamlar ...

   Sil
 7. Kimbilir nasıl heyecanlanmışsındır. Eee! Kolay değil tabi böyle tatlı bir oğlanı sahnede izlemek.Anneler günün kutlu olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hem heyecanlandım hem de bebeğimin gösteri yapacak kadar büyümesine duygulandım...Sevinçten gözyaşlarım aktı gitti ...
   Teşekkür ederim canım benim , senin ve tüm annelerimizin anneler günü kutlu olsun...

   Sil
 8. offf ağlattın beni bee :((( kıyamam ikinize de. Allah'tan anneler günü telafi etmiş bu durumu her ikiniz içinde. Öpüyorum yekışıklıyı yanaklarından

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selmacığımm canımm benim ,ağlatmak istemzdim :((
   Şimdilik gönlünü almayı başardık galiba ,inşallah böyle bir dalgınlık bir daha yaşamam :(
   öpüyorum canım, iyi akşamlar..

   Sil
 9. Ah canim nasil da beklemis. Ama uzulme hepimiz unutuyoruz birseyler hepimiz hata yapiyoruz. Insaniz...Unutur merak etme. Dansi bir harika!!!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. didemciğim unutmasına unutuyoruz da hatırlayınca yaşadığımız vizdan azabı felaket oluyormuş :(((
   Teşekkür ederim canım benim , yaramaz kedi oyununda daha bir bıcırıktı :)onu ekleyemedim , dosya ağır geldi :)

   Sil