Bir Pazar Masalı

Bir pazar sabahı hayat başlıyor  usuldan usuldan.Kış mevsimi ve kuzey yarım  kürenin etkisindeki tabiat ana başlıyor ağlamaya. Neye ve neden ağladığı bilinmez  ama çıkılmaz bu havada dışarıya. Çocuklar  eli mahkum pencereden izlerler içinde  oynayamadıkları parkı. Böylesi günlerde  can yoldaşı olur oyuncaklar. Sırayla dadanırlar puzzle yapmaya, şovelyecilik oynamaya ve  daha nicelerine...

Sıcacık  bir ev , tabiat ana ağlıyor , çocuklar  anne-babalarının dizlerinin dibinde oyun oynuyor ve bir anne kendini kitaplara gömmüş durmadan okuyor. Anne okuyor , baba uzanıyor ve oğul mutlulukla gülümsüyor.

Ihlamur kokusu  geliyor mutfaktan ,az biraz  limon ve  nane. Şifa olsun bu deniz mavisi gözlere. Bir baba yenik düşmüş hastalığa uzanıyor ; anne hem oynuyor  hem okuyor hem de gönül gözüne şifa oluyor ve çocuk hep mutlu.Çünkü o çocuk ! Bir çocuk daha ne ister ?  Anne , baba ve oyundan başka. Dışarıda  tabiat ana ağlıyor ; içeride bir çocuk kahkaha atıyor sıcaklık kalpten yayılıyor .Bu sıcaklıkla bir pazar masalı yaşanıyor...4 yorum:

  1. gecmıs olsun babaya ne mutlu yagıza:)

    YanıtlaSil
  2. ne güzel bir masal.. Allah mutluluğunuzu bozmasın!

    YanıtlaSil