Ağaçlar Candır Parklar Çocuk Çocuklar Parktır Parklar Oksijen

Ağaçları kesmek yerine saygıyla izlersek onları  işte böyle  güzel yaşlanıyorlar. Sonra etraflarında binlerce yaşanmışlık birikiyor. Onlarca ziyaretçisi etrfaında hikayesini yaşıyor ve an gelip gölgesinde soluklanıyor.

Ağaçlarımızı kesmezesek ve parklarımızı AVM yapmazsak eğer  sessiz dinleyicilerimiz hep var olur. Anlatılacak hep bir hikaye vardır .Akşam o sandalyeyi kimler doldurdu acaba?
Kimin dert ortağıydı , kimselere dökemediği içini döktü orada ?  Çift olaydı ya  sandalye ; o zaman parkta buluşan aşıkların saadetine tanık olurdu yıllanmış ağaç...

Biz de  bir hikaye yazdık orada. Çocuk kalbiyle oyuncak hayvanlarını oynattı gölgesinde , parkta yorulup gölgesinde  soluklandı.
An geldi bir tahterevalliye dört çocuk sığıştı , hep yaşıtlarıyla buluştu çok ama çok mutlu oldu.Hiç bir yerde mutlu olmadığı kadar...Bol bol oksijen depolayıp gelişimine fayda  sağladı. Toprağa basıp enerjisini boşalttı. Bir çocuk için parktan , ağaçtan ,doğadan daha faydalı ne olabilir ki ?

Ağaçlar kesilmemeli , parklar AVM olmamalı  diye haykırıyoruz durmadan usanmadan  , biz bu kadar faydalanıyorken  ya orada yaşayan canlılar  ne yapsın ,düşünün lütfen ? Onlarca canlı , onlarca bitki hepsi evsiz barksız kalır , kesilen ağaçlarla birlikte  yok olmaktan kurtulamazlar. Bir ağaca zarar vermek onlarca canlıyı yok etmektir...
Lütfen çocuklarınızı doğaya karşı duyarlı yetiştirin ...

6 yorum:

 1. En çok önem verdiğim şey, dilerim başarılı olmuşumdur.
  Sevgiler ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Başarılı olacağınıza inanıyorum :)
   Emekler karşılığını bulur elbet bir gün...

   Sil
 2. Merhabalar,
  Bloğunuzu çok beğendim ve izlemeye aldım. Bana da bekliyorum. Güzel paylaşımlarda buluşmak dileğiyle. Sevgilerimi bıraktımmmm…..:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim , hoşgeldiniz sayfama :)

   Sil
 3. Yağız'ın mutluluğu her şeyi anlatıyor aslında.
  Bir de ağaçsız düşün orayı İlknurcuğum :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Düşünemiyorum ,düşünmek istemiyorum Zeugma'm

   Sil